Из жизни государственной элиты. Ранчо братьев Ющенко

За пять лет своего президентства Виктор Ющенко превратился в латифундиста. Если на Банковую в 2004 году он входил с 6,3 гектарами земли, то заканчивает срок с 13 гектарами в собственности. В общем, это немного меньше, чем земельный участок Андрея Клюева в соседних Рудыках.

За годы президентства Ющенко построил себе полноценный отдельный хутор в Новых Безрадичах, разрастаясь в ширину и глубину. После избрания президентом к частной усадьбе Ющенко за бюджетные средства был построен подъездной путь, качество покрытия которого нехарактерно высоко как для украинского села. Но поворот на эту дорогу простым смертным запрещен — он блокируется сотрудниками Управления государственной охраны.

Новую полноценную резиденцию с многочисленными зданиями, пристройками, прудами, мельницами и этнографическими запасниками Ющенко возвел через дорогу от имения, построенного во времена руководства НБУ.

В течение нескольких вылазок «Украинской правде» удалось сделать фотосессию этой собственности президента, которая появилась за годы его пребывания у власти. Снимки производят впечатление об истинных масштабах поселения в Новых Безрадичах. Хватит ли на это 1 миллиона гривен дохода, которые декларировал Ющенко последние годы?

При том, что параллельно он построил особняк в Яремче, производил ремонт в киевской двухэтажной квартире где для пола купил ламинат quickstep и осуществлял текущие расходы вроде приобретения пальто Zilli стоимостью от 15 тысяч долларов… Оставляем это на усмотрение читателей. Попутно напомнив, что сам Ющенко неоднократно заявлял, что чиновники будут декларировать не только доходы, но — что гораздо интереснее — расходы. Правда, воплотить свое обещание в жизнь президент оказался неспособным.

Власність Ющенка, здобута за роки президентства
Будинок Ющенка, зведений у 2005-му
Всередини ранчо Ющенка є ставок…
млин…
… вітряк
Під«їзна дорога, якою може користуватися лише Ющенко
Старий маєток Віктора Ющенка у Безрадичах, якого йому виявилося недостатньо

Наявність такого господарства вимагає від власника чималої енергії та часу, яких у президента не повинно залишатися з огляду на постійну заклопотаність державними справами.

Тож Ющенко найняв людину, яка би займалася його особистими питаннями.

У розпорядженні „Української правди“ є довіреність, виписана Ющенком на такого собі пана Віктора Євсєєва, датована 30 листопада 2006 з терміном дії на три роки.

»Я, Ющенко Віктор Андрійович, цією довіреністю уповноважую Євсєєва Віктора Володимировича бути моїм представником з усіма необхідними повноваженнями з питання придбання на моє ім«я, відчуження, здачі в найом, укладення договору міни, а також вчинення будь-яких дій щодо належного мені рухомого і нерухомого майна, визначаючи в усіх випадках суми, терміни та інші умови на власний розсуд, одержувати належне мені майно, включаючи грошові суми та цінні папери, в тому числі приватизаційні, розпоряджатися моїми рахунками в усіх банківських установах без винятку, отримувати належну мені пенсію, представляти мої інтереси в усіх державних, громадських та інших підприємствах, вести мої справи в усіх судах… »

Весь перелік завдань, доручених Ющенком, займає майже аркуш. За цією довіреністю він хіба що не дав дозвіл пану Євсєєву керувати країною.

Насправді ж виявилося, що президент доручив вирішувати свої приватні справи… державному службовцю.

Адже Віктор Євсєєв з 2005 року й по нинішній час працює на Банковій заступником керівника Державного управління справами та отримує заробітну плату з бюджету України.

Довіреність Ющенка, щоб вирішувати особисті питання, виписана на ім’я Євсєєва, явно суперечить закону „Про державну службу“, стаття 5 якого попереджає: „Державний службовець повинен діяти в межах своїх повноважень“.

До переліку повноважень Євсєєва явно не належить нагляд за приватним господарством президента. Так, керівник ДУС Ігор Тарасюк повідомив „Українській правді“, що «за розподілом обов„язків Євсєєв веде об„єкти ДУС в Криму, а також державну резиденцію в Конча-Заспі“.

Не секрет, що антикорупційне законодавство в Україні — одне з найслабших у Європі. Але навіть у чинному законі „Про боротьбу з корупцією“ можна знайти відповідник діям президента, який виписав довіреність своєму підлеглому, тобто скористався службовим становищем в особистих цілях.

Закон „Про боротьбу з корупцією“, стаття 1: «Під корупцією в цьому  законі розуміється  діяльність  осіб, уповноважених   на   виконання   функцій  держави,  спрямована  на протиправне використання  наданих  їм  повноважень  для  одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг“.

У діях самого Євсєєва, який має третій ранг державного службовця, також можна знайти ознаки порушення закону „Про боротьбу з корупцією“.

„Стаття 5. Державний   службовець   або   інша  особа,  уповноважена  на виконання функцій держави, не має права: (…) виконувати   роботу   на   умовах   сумісництва, крім   наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики“.

„Українській правді“ вдалося навіть знайти одне із завдань, яке Євсєєв виконував за довіреністю Ющенка. Він виступив замовником спорудження під Києвом, у селищі Нові Безрадичі, будівлі для переробки меду загальною площею 854 квадратних метри. Як випливає з рішення сільради, власником цього комплексу виступив Віктор Ющенко.

Очевидно, це не єдине доручення, виконане Євсєєвим в особистих цілях президента — достатньо поглянути на весь перелік завдань, окреслених у довіреності.

Залишається загадкою, що завадило „гаранту Конституції“ найняти для цих цілей людину, не обтяжену державною службою.

Така всепоглинаюча довіра з боку Ющенка до Євсєєва має пояснення — з 1998 року той обіймав посаду директора фізкультурно-оздоровчого комплексу НБУ. В простонародді за Євсєєвим закріпилося прізвисько „банщик Ющенка“.

У 2002 році він навіть був включений до виборчого списку „Нашої України“ під 101-м номером.

Крім того, Віктор Євсєєв є тестем міністра молоді та спорту Юрія Павленка. Донька Євсєєва Юля — дружина урядовця. І, до речі, вона також працює головним консультантом в секретаріаті президента.

„Українська правда“ через Юрія Павленка передала прохання до Євсєєва по коментар, однак міністр згодом відповів, що його тесть не хоче спілкуватися з пресою.

Також „Українська правда“ звернулася до керівника ДУС Ігоря Тарасюка за поясненнями щодо залучення його підлеглого для вирішення приватних справ президента.

Тарасюк, який сьогодні також є керівником виборчого штабу Ющенка, повідомив, що Євсєєв виконував функції уповноваженого… в неробочий час.

Звучало це непереконливо. „Українська правда“ висунула Тарасюку зустрічний аргумент — функції, покладені Ющенком на Євсєєва, передбачають контакт з органами державними влади та місцевого самоврядування. А ці установи у вихідні дні просто не працюють!

„Для виконання цих завдань Євсєєв брав відпустку“, — сказав у відповідь Тарасюк.

Але виявилося, що Євсєєву щороку надавалося по 28 календарних днів відпусток — тобто звичайну кількість днів. Тож читачі можуть самі судити, наскільки правдоподібно виглядає офіційна версія — що державний службовець витрачав час свого законного відпочинку для владнання питань, пов’язаних з придбанням землі або будівництвом комплексу для переробки меду на землях Віктора Ющенка.

Брат-2

У процесі підготовки цієї публікації „Українська правда“ отримала доступ до іншої довіреності — тепер уже брата президента, народного депутата Петра Ющенка.

Це документ схожого змісту — Петро Андрійович доручає людині на прізвище Олег Комарницький бути його представником з усіма необхідними повноваженнями щодо купівлі земельних ділянок для брата президента.

І знову ж таки для цих потреб президентський родич залучив державного службовця. Олег Комарницький є завідуючим відділу з питань організації та забезпечення заходів Державного управління справами.

Чому задоволення приватних потреб Петра Ющенка було покладено на чиновника, також залишилося загадкою. Брат президента не відповів на запити „Української правди“ — хоча, будучи нардепом і державним службовцем, зобов’язаний це робити.

Однак пан Комаринський опікувався в Петра Ющенка не лише питанням придбання землі. Він також виступив замовником на проектування будівництва житлового будинку, конюшні (!), лазні, теплиці (!), каплиці та інших господарчих будинків у селі Нові Безрадичі.

І, як не складно переконатися в рішенні Старобезрадичівської сільської ради, Комаринський замовляв це все грандіозне будівництво не для себе, а для Петра Ющенка.

Загальна площа земельної ділянки, відведеної під ці роботи, складає 5,57 гектарів. Це дає уявлення про реальний матеріальний стан Петра Ющенка, який не погребував безкоштовно взяти у держави двокімнатну квартиру на Осокорках.

Скільки загалом землі знаходиться у власності брата президента Ющенка — невідомо, оскільки він не відповів на запит „Української правди“ про надання своєї декларації про доходи, хоча публікувати її зобов’язаний згідно із законом „Про боротьбу з корупцією“.

Грандіозні плани брата президента

… У офіційній програмі „10 кроків назустріч людям“, з якою Ющенко балотувався на виборах 2004 року, містилася  обіцянка: „Кожен чиновник підпише „Кодекс честі державного службовця“ — і неухильно його дотримуватиметься“.

За п’ять років цей документ навіть не затверджено, а казати про безумовне та чесне виконання можновладцями покладених на функцій не доводиться навіть у анекдотах.

Власти.нет