Як створити та використовувати бота: покрокова інструкція

Фото: jeffcohenstudio.com

Багатьом користувачам мережі відомо про існування так званих ботів: платних коментаторів, які, користуючись вказівками з політичних штабів, беруть участь в обговореннях на сайтах суспільно-політичної тематики та в соціальних мережах. Інфопорну вдалося роздобути покрокову інструкцію одного зі штабів, яка детально розповідає про те, яким чином створити бота та замаскувати його під “звичайного користувача”.

Створення бота

Отже, в соціальних мережах одна людина повинна створити 5 персонажів віком від 20 до 35 років. Кожен персонаж повинен мати два акаунти — у Фейсбук та ВКонтакте. Як місце проживання, інструкція пропонує вказувати своє місто або місто, яке виконавець добре знає — аби його раптом не зловили на незнанні географії міста, його районів та подій, які там відбуваються.

Кожен персонаж повинен мати продуману легенду, а всю інформацію про персонажа слід зберігати в окремому файлі. Ці файли слід надіслати на спеціально відведену електронну скриньку замовнику — очевидно, аби той міг контролювати кількісний та якісний склад ботів.

У картці персонажа мають бути вказані наступні дані: ім’я та прізвище, дата народження, мова спілкування, електронна адреса та пароль до неї, місце проживання, освіта та рід занять, лінки на акаунти у Фейсбуку та ВКонтакте, а також логіни та паролі до них. Створюючи бота, виконавець повинен враховувати усі ці дані, оскільки вони корелюють зі світоглядом персонажа, який стане основою для формування щоденного контенту.

Далі в інструкції йдеться про те, як слід створювати акаунт у Фейсбуку. Вказується, що різні персонажі повинні заходити на акаунт з різних браузерів, аби уникнути підозр у тому, що вони насправді є ботами. Якщо людина має власний, реальний акаунт у певній соцмережі, їй не слід використовувати в цьому ж браузері бота.

Пропонується працювати у популярних браузерах, таких як Internet Explorer, Mozilla, Chrome, Opera, Safari, а також «екзотичних», на кшталт Морської мавпочки, Хамелеона, Lunascape та Orca.

Бот повинен мати поширені ім’я та прізвище, тут уже варто уникати екзотики. Вибрати таке ім’я можна, скориставшись пошуковою системою популярних українських імен та прізвищ. Кожен бот повинен мати власну скриньку на поштовому сервісі gmail, бажано орієнтовану на ім’я-прізвище бота.

Бот повинен виглядати якомога реальнішим та якомога більш нейтральним. Тож пропонується уникати використання занадто модельних чи сексуальних фото, або ж фото з партійною символікою, прапорами, написами будь-якою мовою.

Щоб підібрати реалістичне фото, виконавців відправляють до пошуковика Гугл та пропонують провести пошук за найбільш популярними західнослов’янськими іменами. Таким чином, вони зможуть знайти фото поляків, чехів, словаків, які мають подібний до українського тип зовнішності. Інший варіант — скористатися ресурсом flickr.com, на якому можна знайти фото американців, канадійців, австралійців, та підібрати підходящі типажі. Пропонується залити на акаунт кілька фото — аби інші користувачі могли переглядати альбоми бота.

Усі обрані фото слід віддзеркалити справа наліво в графічному редакторі, аби унеможливити пошук цих зображень через Гугл.

Важливе зауваження: створивши акаунт на Фейсбуку, виконавець повинен подбати про те, щоб на його стіні не відображалися його вподобання (“лайки”) та коментування на інших акаунтах. Для цього йому слід натиснути відповідну функцію цієї соціальної мережі.

Бот у ВКонтакте створюється за аналогічним шаблоном.

Як замаскувати бота

У соціальній мережі бот повинен поводитися, як реальна людина: публікувати свої фото, відео, вподобані посилання, свої думки і таке інше. Щодня від мусить залишати щонайменше три дописи. Також, з урахуванням світогляду бота, щодня слід лайкати дописи 20-30 друзів, які жодним чином не стосуються тем, запропонованих політичним замовником.

Робота над легендою — так само важлива, як і робота зі збільшення кількості друзів, вказує інструкція. Бот повинен розміщувати музичні кліпи відповідно до світогляду, коментувати футбольні матчі, говорити про погоду і таке інше. Він має постити демотиватори, карикатури та картинки з квіточками і кошенятами. Для того, щоб розміщувати відповідний контент, виконавець може “пастися” на тематичних сайтах.

Розкрутка акаунта

Для акаунту на Фейсбук, щодня бот повинен надсилати щонайбільше 15 запитів на дружбу. Переважно — топовим користувачам: журналістам, оглядачам, політикам та політологам. Однак, серед друзів мають бути і люди з тих сфер діяльності, які, відповідно до легенди, цікавлять бота.

За тим же принципом слід лайкати сторінки в цій соціальній мережі — політичні та за сферою вподобань. Що стосується політики — тут слід приділяти найбільшу увагу основним політичним партіям та їхнім “рупорам”.

Бот може додавати до друзів інших створених ним же ботів лише після того, як набете щонайменше 30 реальних друзів. Щоб пройти перевірку Фейсбук, на початковому етапі власник бота може додавати своїх справжніх друзів.

Для акаунту на ВКонтакте, спочатку найбільшу увагу бот має приділити групам та підібрати через пошук групи за інтересами, російськомовні та україномовні з обох країн. Далі, через групи бот має робити добір можливих друзів. Основні вимоги щодо друзів: вік від 20 років, відсутність на стіні контенту еротичного та порнографічного змісту, дружба щонайменше з сотнею людей, зацікавленість політикою, тривала присутність у соцмережі.

Діяльність бота протягом дня

Виконавець повинен проводити у мережі щонайменше 5 годин на день, аби підтримувати легенду своїх ботів та демонструвати їхню активність. Чим більше працюватиме виконавець, тим більше він зможе заробляти, вказує інструкція.  

Початковий рівень активності для всіх створених одним виконавцем персонажів — 150-200 коментарів на день, половина яких працюватиме на підтримку легенди, а тематика іншої половини визначається роботодавцем. Крім того, виконавець має робити півсотні лайків. Тобто, один бот має залишати щонайменше 40 коментарів та 10 лайків на день.

Додатково, боти мають також залишати коментарі на найпопулярніших інтернет-ресурсах суспільно-політичного спрямування. Ось перелік цих медіа, та деякі коментарі замовника щодо них:

Українська правда — можна коментувати під акаунтом ФБ, публікують ІР, тож для цього ресурсу рекомендується використовувати тільки одного бота. Як вказує замовник, зараз йде пошук рішення, яке дозволило б оминути проблему з публікацією ІР та коментувати від імені усіх створених ботів та під різними ніками.

Кореспондент — можна коментувати під акаунтом ФБ. На сайті потрібна реєстрація, тож, як і в попередньому випадку, інструкція рекомендує коментувати тільки під одним акаунтом доти, доки замовник не знайде рішення, яким чином можна застосовувати кілька різних ніків.

УНІАН — поле, на якому боти можуть розгулятися, адже на цьому ресурсі не публікується ІР і не потрібна реєстрація для коментування новин. Замовник рекомендує постити від імені усіх створених ботів, а також під додатковими ніками. Те ж саме стосується ресурсів Цензор та Газета по-українськи.

Лівий берег — необхідна коротка реєстрація, ІР не публікується. Замовник рекомендує реєструватися та коментувати під різними ніками. Те ж саме стосується ресурсу Подробности.

Ліга — на цьому сайті необхідна коротка реєстрація, а також слід вказати електронну адресу. Замовник рекомендує завести “технічні” поштові скриньки та коментувати під різними ніками. Те саме стосується ресурсу Обозреватель, на якому, крім того, можна кометувати під акаунтами різних соціальних мереж — Фейсбук, Твіттер, Гугл+. Ні той, ні інший сайти не вказують ІР-адресу.

Замовник зазначає, що перелік ЗМІ, в яких слід вести обговорення, щодня буде різним та буде надаватися додатково. Виконавець має залишати 50-70 коментарів у ЗМІ з переліку щоденно — тобто, на один ресурс припадатиме з десяток коментарів. В інструкції також наголошується на важливості роботи в усі часові проміжки, щоб не виникало ситуації, коли коментування на задані тематики відбувається в денний час, а розкрутка акаунтів у соцмережах — тільки у вечірній, або навпаки.

Інші вказівки стосуються характеру дискусій. Оскільки ботам платять за створення позитивного іміджу, коментувати вони повинні ввічливо та коректно, поважати співрозмовників, використовувати вагомі аргументи та конструктивні пропозиції. У спілкуванні бот повинен уникати тролінгу, особистих образ та агресивної поведінки, а інших користувачів, які поводяться подібним чином — ігнорувати або ж банити.

Організація роботи та звітність

Усі завдання виконавець отримує на електронну пошту з вказаної адреси, а в екстренних випадках —  текстовим повідомленням на телефон. У завданнях замовник вказує тему, тези коментарів та їхню тональність, а також перелік ресурсів, на яких слід коментувати. Кожен бот повинен озвучувати тези у власному стилі, відповідно до світогляду, на різних ресурсах одні й ті самі думки слід викладати по-різному.

Виконавець звітує, надсилаючи знімки сторінок з коментарями, а для окремих ресурсів — лінки на коментарі, на адресу замовника. Скріншоти та лінки слід надсилати щоденно в кінці робочого дня.

На жаль, в інструкції, про яку йде мова, не вказуються розцінки за коментування. Інфопорн припускає, що різні замовники можуть встановлювати різні розцінки, які коливатимуться в межах тарифів, існуючих на цьому сумнівному ринку.

Днями представники піар-агенцій та політологи підтвердили, що робота з проплаченими коментаторами — поширена практика, яку використовують в нашій країні усі провідні політичні сили.

http://infoporn.org.ua/news/urn:news:2BA1428A